<Головна><Львівський історичний музей>

 ► ІнфоФОТО  

львівський
історичний музей

пл. Ринок, 6

м. Львів
пл. Ринок, 6 (тел/факс 74-33-04) - дирекція;
пл. Ринок, 6 (тел. 72-06-71) - головний музей, виставка "Історичні коштовності";
пл. Ринок, 24 (тел. 72-08-74) - експозиція відділу історії стародавнього світу і середніх віків;
пл. Ринок, 4 (тел. 72-06-71) - експозиція відділу нової і новітньої історії, виставки "Воєнно-історичні пам'ятки України", "Історія української діаспори"
E-mail:
info@usb.lviv.ua

Інформація про фірму

Львівський історичний музей - один із найстаріших та найбагатших музеїв України, який з 1893 року свого заснування сформував майже 330-тисячну збірку видатних історико-мистецьких пам'яток національного та світового значення, запрошує ознайомитися з його експозиціями і виставками, розташованими в унікальних будівлях архітектурного ансамблю історичного середмістя Львова.

Експозиція музею знайомить з історією Львова, галицьких земель від найдавніших часів до наших днів.

Історичний музей розташований в пам’ятках архітектури 16-18 ст.ст.. – будинках №4, 6, 24 на пл.. Ринок, в колишньому міському Арсеналі. На пл. Ринок, 6 знаходиться перлина архітектурного ансамблю центральної частини Львова – будинок Корнякта. Збудований він у 1580 р. за проектом італійця Петра Баріона для грецького купця Костянтина Корнякта. В цьому будинку в так званих Королівських залах, розміщена виставка історичних коштовностей.

Його колекцію складає понад 320 тис. музейних предметів: збірки археології, нумізматики, зброї, годинників, живопису, графіки, меблів, порцеляни, старовинних орденів і медалей тощо.

Італійський дворик. Єдина в Україні унікальна триярусна ренесансна аркада-лоджія, розташована в подвір’ї палацу, побудованого у 1580 р. архітекторами Петром Барбоном і Павлом Римлянином для грецького купця Костянтина Корнякта. Сьогодні в палаці знаходиться експозиція, виставкові та службові приміщення Львівського історичного музею.

Італійський дворик сьогодні використовується як своєрідний культурно-мистецький центр з проведення театральних і музичних фестивалів, конкурсів, концертів, презентацій виставок та інших камерних мистецьких заходів. У кав’ярні можна завжди отримати незрівнянну насолоду від запашної кави, зачаруватися доброю музикою в живому виконанні.

У так званих королівських залах палацу Корнякта, який у ХVІІІ ст. використовувався як резиденція польського короля Яна ІІІ Собеського, розгорнута виставка “Історичні коштовності”.

Виставка презентує унікальні пам’ятки XVII-XVIII ст. з фондових збірок музею – меблі, живопис, старовинні годинники, музичні інструменти, художні вироби зі скла і порцеляни, рідкісні ордени та відзнаки. Окремим комплексом експонується колекція європейського художнього срібла періоду історизму та модерну (др. пол. ХІХ – поч. ХХ ст.). На особливу увагу заслуговують представлені тут срібні пам’ятки історії Львова; серед них – церемоніальний ланцюг президентів міста, виконаний львівським ювеліром Яном Яжиною у 1892 р.

Музичний салон – конференцзал музею. Надається українським та зарубіжним юридичним і фізичним особам для проведення разових або циклових наукових, мистецьких, культурно-просвітницьких та громадських заходів.
Створені при музеї Львівське товариство Ріхарда Вагнера і Ротарі Клуб “Львів-Леополіс” проводить тут камерні концерти класичної та сучасної музики, творчі зустрічі, мистецькі вечори, презентації, семінари, лекції, влаштовують виставки, різноманітні доброчинні акції.

 


ФОТООГЛЯД

Італійський дворик
Італійський дворик
Італійський дворик
Італійський дворик
Виставка "Історичні коштовності".
Королівські зали
Конференцзал музею
Королівські зали